domagoj vida'nın üniformalı fotoğrafının sosyal medyaya düşmesi, destekleyen taraftarları sevindirirken, tanıtım için yoğun ve kesif hazırlık yapan yönetimin tepkisini çekti

dinlenme devresi arası esnasındaki transfer dönemi için aylar öncesinden anlaştığı domagoj vida'yı önümüzdeki günlerde büyük ses getirecek bir kampanyayla resmen açıklamaya hazırlık yapan Kara kartallar yönetimi, hırvat stoperin Beşiktaş üniformalı fotoğrafının ortaya çıkmasıyla resmen şoke oldu.

önceki gece geç saatlerde sosyal medya üzerinde ortaya çıkan bu resim sebebi ile Kara kartallar destekleyen taraftarı sevince boğulurken, benzer mutluluğu kara-kartallı yönetim yaşayamadı.

bu pozisyona çok sinirlenen başkan fikret orman'ın talimatıyla, fotoğrafın kim cephesinden sızdırıldığı araştırılırken, vida'nın da henüz resmi sözleşmeyi imzalamadığı öğrenildi.

dinamo kiev'le sözleşmesi 31 aralık'ta bitecek olan vida'ya ön protokol imzalatan Siyah Beyazlı takım yönetimi, 28 yaşındaki muvaffakiyetli stoperle kısa süre içinde resmi mukavele yapacak. pepe tarzda bonservis bedeli bulunmayan vida'nın, beşiktaş'a 3,5 yıllık imza şutu yapması beklenmeye devam ediyor

fabri: hüzünlü verici bir mağlubiyet
Kara kartallar süper lig'in 17. haftasında misafir olduğu sahalarda demir grup sivasspor'a 2-1 yenilmiş olur iken file bekçisi fabri maç nihayet açıklamalarda bulundu.

fabri, yediği ilk topun ağlarla buluşmasında hatalı olduğunu da söze getirdi.

işte fabri'nin maç sonundaki sözleri...

''bizim için hüzünlü verici bir mağlubiyet. üstekilerle puan farkını kapatmak onları sıkıştırmak istiyorduk lakin maalesef olmadı.''

''ilk meşin yuvarlağın kaleye girmesinde hatam vardı, elimden kaçırdım. maç süresince elimden geleni ifa etmeye çalıştım. Sivasspor ekibi takımını da kutlayarak tebrik etmek gerekli sağlıklı oyunculara sahipler, oyuna çıkması zor bir takım.''

şenol güneş beın sports'a patladı
Siyah-Beyazlı takım teknik direktörü şenol güneş, demir grup Sivasspor takımı maçı sonrasında açıklamalarda bulundu.

yayıncı kuruluş görevlilerine tepki

şenol güneş, beın sports'un yayına geç almış olmasına tepki gösterdi vede "bunu benzer arkadaşlar ifa ediyor ekibimiz buraya gelmek durumundayız. geldim vede beklemem söylendi ardından odama gittim. arkadaş bir şeyler konuşuyor, malumat sahibi olan olsun. kendi yanlışlarıyla Bizleri suçlayamazlar. malumat sahibi olan olsun, ona göre konuşsun. takımımıza saygısızlık ifa etme hakları yok. Bizleri eleştirebilirler fakat suçlayamazlar. sonuçla alakalı konuşmam. başkalarının rahatsızlığı varsa bilemem." ifade etti

"pozisyonlarımız vardı ama..."

maçla alakadar söz söyleyen şenol güneş, "her maçta oyuncuların temposu benzer olmayabilirdi. takımımız stada kazanmak için çıktık vede olabildiğince pozisyonumuz vardı. vuruş tekniği olarak noksan kaldık. orta isabetinde de noksan kaldık. ön direğe gelmiş olan ortalarda koşu yapabilirdik. rakip takımın olmayacak pozisyonda atmış olduğu bir gol, o meşin yuvarlağı da yönetim ve kadromuz kaptırdık vede müdahale eksikliğimiz vardı. yediğimiz gole bakarsanız, bizler daha net fırsatları yakaladık lakin atamadık. idaremiz maç olarak ikinci yarının belirlenmiş bölümünden sonrasında maç disipliliğinden koptuk." diyerek ifade etti

negredo neden çıktı, cenk neden girdi?

cenk tosun'u maça almış olması hakkında açıklama yapan şenol güneş, "cenk'i maça almış olduk çünkü sabit durma yerine daha hareketli olmak istedik. oyuncuların niyetin şüphem yok lakin daha konsantre olmalıyız. kaçan gol olan şutlar ortalara gidememek bu tartışılabilinir lakin rakib o kadar etkisi olmayan anda gol atarsa, maç farklı yereye gider." beyanlarını kullandı.

"ben kimseye 'neden defans yapıyorsun?' demem"

basında yer alan "şenol güneş rakipler takımımıza kapalı oynuyor diyerek eleştiriyor" sözleriyle alakalı söz söyleyen tecrübeli teknik çalıştırıcı "hiç bir ekibe 'neden defans yapıyorsun?' demedim. defans yapan ekiplerin vakit geçirmesini eleştirdim. bizlerin söylediğimizi hatalı anlıyorlar, kamuoyunu yönlendiriyorlar. ben bir kişinin müsabakasına karışmam. karşılaşmayı çirkinleştirmeyi her vakit söylerim." şeklinde konuştu

Beşiktaş haberleri Kartalnews.com